1. Powstał kącik żywiołka gdzie znalazły się różne minerały, kamienie, węgiel, kryształy oraz rośliny. W kąciku zagościła również mini piaskownica tak by dzieci zawsze mogły z niej skorzystać i się nią pobawić.
2. Wykonaliśmy eksperymenty:
- sprawdzaliśmy jak zmieniają się właściwości piasku pod wpływem wody
- mieszaliśmy ze sobą różne rodzaje ziemi - piasek, ziemia, kamieni
- rysowaliśmy obrazki kredą
- układaliśmy ziemię z nakrętek
- rysowaliśmy węglem
- Odwiedziliśmy Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, gdzie dowiedzieliśmy się jak powstaje węgiel, jak wygląda praca górnika i jakie inne skarby kryją się pod ziemią.
- Odwiedziliśmy nadleśnictwo Brynek - oglądaliśmy jak rośliny i to jak zmieniają się one podczas różnych pór roku.
5. Dowiedzieliśmy się jak ludzie wykorzystując ziemię , poznaliśmy jej skarby : węgiel i rzeczy z niego wytworzone, złoto, sól, kredę itd. Porządkowaliśmy ogród i sadziliśmy cebulki kwiatów, dowiadując się jednocześnie , że ziemia potrzebna jest do rozwoju roślin. Dowiedzieliśmy się, że ziemia może być niebezpieczna i co robić by być bezpiecznym.
6. Bawiliśmy sie z żywiołem: wykorzystaliśmy liście, które spadły z drzew - podrzucaliśmy je i łapaliśmy. Bawiliśmy się również wykorzystując chustę animacyjną.
7. Inne aktywności: robiliśmy burzę mózgów nt ziemia, szukaliśmy materiałów w różnych książkach.Bawiliśmy się rozwijając motorykę małą układając kamienie i przekładając je za pomocą szczypiec, łyżeczek. Bawiliśmy się piaskownica. Śpiewaliśmy piosenką o żywiołach.